Hana Bašniarová

Hana Bašniarová

terapie

Ostrava

Profil

Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obor housle. Nejprve pracovala jako učitel hudby a později se, na bezmála 20 let, stala členkou operního orchestru Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Dostihly ji ale zdravotní problémy spojené s vyčerpáním a celkovým přetížením pohybového systému. Při jejich řešení se jí osvědčily techniky Shiatsu, což je celostní metoda péče o zdraví, která své teoretické a praktické postupy odvozuje od starodávných filozofických a léčitelských tradic východní medicíny, konkrétně z Japonska.

Panta rhei, vše plyne.

– Platón

Od Shiatsu byl již jen malý krůček k biorezonanci, se kterou měla první kontakt právě jako pacient. Na vlastním těle měla možnost vnímat, jak harmonická shoda technik Schiatsu s biorezonancí ovlivňuje fungování lidského organizmu. Terapeutické účinky biorezonance viditelně zlepšovaly její zdravotní stav a s technikami Shiatsu se daly výhodně kombinovat.

Kreativita, empatické cítění a vlastní interpretace, to jsou schopnosti, se kterými je, jako hudebník, zvyklá rutinně pracovat a tvořit. Začala se proto blíž zajímat o teorii i praxi práce s přístrojem Bicom, a znovu a znovu ji fascinovaly účinky biorezonance na zdraví člověka. Pod vedením imunologa MUDr. Lichnovského nabývala stále hlubší znalosti, až nakonec začala vykonávat práci zcela samostatně.

Praxe

  • 1984 – 1995: Učitel hudby, Základní umělecká škola a Gymnázium.
  • 1995 – 2014: Houslistka operního orchestru, Národní divadlo moravskoslezské.
  • 2007 – nyní: Freelancer, copywriting.
  • 2014 – nyní: Samostatná biorezonanční praxe.

Znalosti a dovednosti

Biorezonance
Psychologie
Aurikuloterapie
Kinezilologie

Osobní kontakt